+90 532 603 09 53 - (0312) 479 70 99

Sosyal Medyada Biz}

Havalimanı Transferi Sadece 59 TL
Havalimanı transferi kampanyamıza özel sadece 59 TL. Kampanyamızdan yararlanmak ve bilgi almak için iletişim no: +90 532 603 09 53 - (0312) 479 70 99
TÜMÜNÜ GÖR

Lastik neden balon yapar ?

Lastik neden balon yapar ?

Öncelikle lastiklerde balon yapmak ne demektir ondan bahsedelim;

Lastiğin balon yapması tekerin yanak kısmından yani yanlarından olur bu yüzeyi taban yüzeyine nazara daha korumasızdır. Lastik tabanları içten çelik tellerle örümcek ağı gibi örülüdür yanak kısımlarında ise hiç bir koruma yoktur why not try this out.

Lastiklerinizin balon yapmasının bir çok nedeni olabilir; park ederken kaldırıma fazla yanaşıp tekerin yamağının kaldırıma vurmasıyla oluşan balonlar, lastik havası inikken aracın hareket etmesiyle oluşan balonlar, sert çukurlara girdiğimizde oluşan balonlar malum Ankara sokakları çukurlarla dolu çukurların oluşturuğu balonlar tekerlerinize çok fazla zarar vermez ama kaldırım kenarlarına dikkat etmek gerek ama tekerlerinizi çöpe atmak istiyorsanız havası inik lastiklerle aracınızı sürün :)) bizim araçlarımız kiralık olduğu için Ankara rent a car araçları pek nazik kullanılmaz sizin araçlarınızda oluşan balonlar göz ardı edilebilir fakat yukarıda gördüğünüz lastik de oluşan balonlar zaten kiralık bir araç olabilme ihtimalini arttırıyor bizim bir müşterimiz lastiğin havası inikken lastiği şişirmeye üşenip yoluna devam etmiş ve sonuç ortada 🙂 lastiğiniz eğer jant seviyesine çok yaklaştı ise aracınızı durdurup yedek lastiğiniz le yola devam etmenizde fayda var. Özellikle kış lastikleri yapısı gereği yaz lastiklerinden daha yumusak olduğundan kaldırım kenarlarında yarılma riski ve balon yapma riski çok yüksektir.

16 Ocak 2017
63 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN